Зруйновану гімназію в Миколаєві консервують, щоб можна було відновити після війни

14:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Первая украинская гимназия имени Аркаса, школа, ракетный обстрел, разрушения,

Зруйновану ракетним ударом будівлю гімназії ім. Аркаса в Миколаєві відновлять після війни, а наразі планують розібрати завали, щоб урятувати унікальну ліпнину.

Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

– Після війни ми будемо відновлювати ці об’єкти так, як вони виглядали до цього. Більше того, хочемо зараз найняти робітників для розбору завалів біля гімназії, щоб урятувати від дощу та снігу ліпнину.

Гімназію відремонтуємо. Туди прийшли архітектори, подивилися, ми вжили антиаварійних заходів, підперли дах, щоб не завалило. Ми бачимо, що можна відновити цю гімназію, – сказав мер.

Водночас він повідомив, що не може сказати, що зруйновані в місті будівлі, які мають культурно-історичну цінність, не можуть бути відновлені.

Нагадаємо, Перша українська гімназія ім. Миколи Аркаса, знищена вночі ракетними ударами росіян у Миколаєві, була пам’яткою архітектури місцевого значення, внесеною до державного реєстру.

Будівлю створено за проєктом архітектора Штукенберга. Там була Маріїнська гімназія – перша жіноча. Після революції 1917 року – адміністративні будинки, пізніше – школа №5. Будівля пережила і Першу, і Другу світові війни, навіть без істотних ушкоджень. Протягом останніх років у ній була розташована Перша гімназія Аркаса.