Змінено процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів

13:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Від 14 грудня набуває чинності Постанова КМУ №1019 яка вносить зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.

Про це повідомляє Регіональний сервісний центр МВС в Миколаївській області.

Експертне дослідження транспортного засобу, що проводить Експертна служба МВС, виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Не скасовується, а виокремлюється. Тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу в сервісні центри МВС.

«Алгоритм реєстрації автівки в Україні при купівлі-продажу тепер стає таким: спочатку варто звернутись до Експертної служби МВС та отримати висновок про транспортний засіб. Потім дві сторони: власник та покупець, або їх представники із чинним висновком звертаються до сервісного центру МВС і проводять перереєстрацію транспортного засобу. Також це можна буде зробити онлайн. Таке виокремлення ще й дозволяє у майбутньому проводити реєстраційні дії з транспортними засобами онлайн за допомогою двох смартфонів чи комп’ютерів — власника та покупця», повідомив заступник начальника регіонального сервісного центру МВС в Миколаївській області Вадим Шмельков.

Відтепер Експертне дослідження транспортного засобу необхідно пройти в Експертній службі МВС, а реєстраційні дії у сервісному центрі МВС. Висновок експертної служби МВС буде чинним 10 днів. Лишається і опція в один день отримати обидві послуги пройти дослідження і провести реєстраційні дії, це не заборонено.

Експертний висновок є обов’язковим при таких реєстраційних діях:

  • відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, якщо воно було видане до 1 вересня 2019 року;
  • перереєстрація з одного власника на іншого;
  • реєстрація вживаного ввезеного з-за кордону транспортного засобу;
  • перереєстрація після успадкування транспортного засобу, якщо його свідоцтво попередньому власнику було видане до 1 вересня 2019 року.

Всім, кому треба пройти експертне дослідження і перереєструвати авто, буде надана можливість отримати один талон попереднього запису на дві послуги. Наші модулі електронного запису є інтегрованими і дозволяють заздалегідь записатись онлайн або безпосередньо в приміщенні через термінал.

Експертне дослідження НЕ проводиться при:

  • відновленні свідоцтва про реєстрацію після втрати або викрадення (за винятком транспортних засобів, зареєстрованих до вересня 2019 року);
  • видачі дублікату свідоцтва у разі його пошкодження;
  • перереєстрації у зв’язку з втратою або заміною номерного знаку;
  • реєстрації транспортного засобу, що перейшов у спадщину (за винятком транспортних засобів, зареєстрованих до вересня 2019 року);
  • реєстрації за договором фінансового лізингу.