Змій з острова Зміїний: врятоване кошеня з легендарного острова отримало  ім’я та новий будинок

12:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 

Кошеня, якого кілька днів тому військові врятували з українського острова Зміїний, доїхало до столиці.

Евакуація кота, якого назвали Змієм, була завершальним завданням спецоперації зі звільнення Зміїного, повідомляє ТСН.

Він пережив сотні обстрілів і бомбардувань, їв тижнями те, що сам примудрявся добути, вижив – дивом. На початку липня наші бійці вперше вирушили на Зміїний, щоб встановити там український прапор. На те, що на острові може залишатися хтось живий, ніхто навіть не сподівався. Прапор встановили, але виконати всі завдання на першому етапі не вдалося. “Були змушені відійти через обстріл ворожих винищувачів”, – розповідають бійці.

Після повернення військові, уважно переглядаючи відео, яке зняли на острові, були шоковані. «На одному із відео його виявили. І одне із заключних завдань, поставлених командиром, звучало так: евакуювати всіх наших. Своїх ми не кидаємо. Тому було евакуйовано нашого нового бойового товариша», — розповідають бійці.

Під час другої поїздки острів остаточно розмінували та встановили над ним повний контроль. Оглянули всі куточки на Зміїному – обшукали ворожу техніку, бомбосховища і нарешті, дісталися головного флагштока. Втікаючи, росіяни покидали власні секретні документи та навіть прапор.

Головне завдання командира: врятувати на острові живих виконали під час розмінування бомбосховища. Кошеня ховалося у купах сміття. Бійці кажуть, що вочевидь, кошеня народилося на острові – до окупації там були тварини, жили собаки, кішки і навіть вівці. Окрім Змія, війну ніхто не пережив.

Тепер Змій житиме у Києві, його прихистив один із командирів. Бійці кажуть, кіт став талісманом звільненого острова і тепер разом із ними боротиметься за