Зі Стокгольму на Миколаївщину: волонтери доставили автомобіль швидкої зі Швеції

14:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

До Первомайської селищної громади Миколаївської області доставили карету швидкої зі Швеції. Друзі України у Скандинавській країні — організація “Lions club”, купили автомобіль за 15 тисяч євро.

Про це четвертого червня  Суспільному розповів волонтер Євген Полтавчук.

“Шведська організація дуже потужна. Допомагає з усіма гуманітарними питаннями. Вони нам надали вже торік дві пожежні автівки, які використовуються у миколаївських громадах, і зараз — “швидка”. До речі, це вже четверта зі Швеції”, — говорить волонтер.

Ця карета швидкої нещодавно працювала у Стокгольмі, каже Полтавчук.

“Вона у дуже гарному стані — 2016-го року, трилітровий турбодизель, автомат, кондиціонер — все для дуже комфортної їзди”, — описує автівку Євген.

Тепер це авто слугуватиме жителям Первомайської селищної громади, на території якої, каже Максим Коровай, близько 4 500 людей, а власних авто швидкої допомоги не мали.

“З початку повномасштабного вторгнення карети швидкої допомоги, які у нас були, вони були забрані для Збройних сил України. На сьогодні це дуже важлива підтримка і дуже важлива допомога, тому що таким автомобілем, ми зможемо швидко реагувати на потреби людей”, — говорить Максим Коровай.

Станом на червень 2024 року до жителів приїздять машини швидкої з сусідніх громад або з Миколаєва, каже Коровай. Тепер планують створити дві власні бригади, щоб працювали позмінно.

Волонтер Євген Полтавчук з 2022 року 13 разів привозив гуманітарну допомогу громадам Миколаївщини зі Швеції. До цієї країни після повномасштабного російського вторгнення виїхала родина волонтера, за кілька місяців він поїхав, щоб провідати їх та налагодити канал для гуманітарної допомоги.