29.11.2022 10:14

Живив дві області: росіяни при відступі знищили важливий для правобережжя Херсонщини енергооб’єкт

9:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

импорт электроэнергии из РФ, новости, Коломойский, Ахметов, компании, ДТЭК, электроэнергия, РФ, Украина

Російська армія настільки могутня, що воює з цивільним населенням та критичною інфраструктурою, яка йому необхідна для життєдіяльності. Цього разу окупанти практично знищили енергооб’єкт, який забезпечував світлом значні частини 2 областей.

Завдяки цьому об’єктові живилися правобережжя Херсонської області і значна частина Миколаївської області. Про це повідомив голова Укренерго Володимир Кудрицький.

Масштаби руйнації

За словами голови Укренерго, цей енергооб’єкт практично знищений. Настільки, що можна вважати, що він більше не існує. Росіяни підірвали два автотрансформатори, кожен вагою 250 тонн, а що підірвати не вдалося – розтрощили.

“Зал релейного захисту, компресорна, акумуляторна – що на думку терористів не зробили вибухи, додатково розстріляно і розтрощено. Кілька гектарів наслідків безсильної злоби окупантів перед втечею з правобережжя Херсонщини. Підла орда, яка вміє лише руйнувати”, – заявив Кудрицький.

Також голова Укренерго в інтерв’ю радіо ВВС повідомив, що зруйнована як система передачі, так і система розподілу. “На жаль, ми зіткнулися з чи не найбільшим ракетним ударом по енергетичній інфраструктурі в історії. Тому, попри те, що ми досягли певного успіху у відновленні електромереж, нам все ще потрібно запроваджувати планові відключення електроенергії по всій країні, щоб підтримувати стабільність”, – заявив він.

Україна працює над відновленням живлення

Однак як би окупанти не зганяли свою злість, надзвичайники України уже роблять все можливе, щоб заживити території звільненої Херсонщини з сусідніх двох областей. Як повідомили в Укренерго, їхня увага сфокусована на можливості задіяти резервні схеми живлення та якнайшвидше почати аварійно-відновлювальні роботи на пошкоджених ділянках електромереж. Зокрема над цим працюють:telegram icon

  • Укренерго,
  • ВЦА,
  • ДСНС,
  • обленерго.

Володимир Кудрицький зазначив, що ця робота ускладнюється високим рівнем замінування території. Тому перед ремонтними роботами сапери обстежують високовольтні лінії, які проходять вздовж територій, де ще зовсім недавно точилися тяжкі бої.

Працюємо обережно, але не втрачаємо жодної хвилини. Більша частина звільненої Херсонщини без світла з 6 листопада. Робимо все можливе, щоб за обраними резервними схемами заживити людей якнайшвидше,
– сказав він.

Також голова Укренерго повідомив, що закордонним партнерам уже передали перелік необхідного обладнання для Херсонщини. З них уже відгукнулися системні оператори Польщі та Франції.

“Обладнання вже прямує в Україну. Дякуємо, друзі”, – підсумував Кудрицький.