Живопис? Ні, фотографія!

18:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

21 червня у Центральній міській бібліотеці ім. М. Кропивницького розпочала роботу персональна фотовиставка Оксани Давидової «Мій ракурс».


Для виставкової експозиції фотографеса презентувала 20 колоритних світлин у жанрі натюрморт. Аби привернути увагу глядачів динамічними зображеннями, авторка майстерно використала різні ракурси, створюючи певну оптичну ілюзію.

Фотонатюрморт – це чудовий жанр мистецтва, в якому важливі композиція, колористика та постановка світла. Аби привернути увагу глядачів динамічними зображеннями, фотографи використовують різні ракурси. Така оптична ілюзія є особливим поглядом фотомитця на обраний об’єкт у просторі.


“Це натюрморти з квітами в екзотичних вазах на фоні вишуканих тканин, які доволі контрастно виглядають поруч із монохромними стриманими композиціями. Це польові пишні соняшники, які конкурують з витонченими трояндами, а червоногарячі соковиті фрукти – з прохолодною блакиттю морських натюрмортів.
Саме це і збентежило відвідувачів виставки. Адже майже усі зробили висновок, що потрапили на виставку натюрмортів з живопису. Світлини спонукали гостей виставки ретельно їх роздивлятися, обговорювати і навіть сперечатися. Це був справжній емоційний діалог між поціновувачами мистецтва і фотографесою. Це була щира розмова-розповідь представлених фотокартин з глядачами”, – розповідає керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.


Оксана Давидова народилася в 1983 році в Миколаєві. З дитинства полюбляла малювати. У 1997 році закінчила Миколаївську дитячу художню школу. У 2000 році, навчаючись у Комп’ютерній академії «ШАГ», захопилася графічним дизайном. На сьогодні продовжує працювати в цьому напрямку.

У 2005 році здобула диплом Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, за фахом «Вчитель англійської мови та зарубіжної літератури». Під час навчання Оксана продовжувала працювати творчо. Вона опанувала техніки малюнку, графіки та живопису.

У 2014 році захопилася мистецтвом фотографії. На її світлинах відображена краса рослинного та тваринного світу, але улюбленим жанром залишається натюрморт.


З 2024 року співпрацює з Культурно-мистецькою асоціацією «Арт-спокуса». Бере участь у всеукраїнських благодійних акціях та аукціонах, обласних і міських виставках.
Перша персональна виставка фотокартин Оксани Давидової підкреслює особливий ракурс відображення внутрішньої краси самої авторки. До експозиції увійшло 20 оригінальних колоритних світлин. Це натюрморти з квітами в екзотичних вазах на фоні вишуканих тканин, які доволі контрастні поруч із монохромними стриманими композиціями. Польові пишні соняшники конкурують з витонченими трояндами, а червоногарячі соковиті фрукти – з прохолодною блакиттю морських натюрмортів. Здається, що авторка перебуває в динамічному пошуку себе, презентуючи свій талант у різних ракурсах.

Про що розповідають фотонатюрморти Оксани Давидової? Приходьте і почуйте власну історію.