Зерновий коридор: ООН вмовила рф продовжити угоду всього на 60 днів

12:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

13 березня представники російського уряду у Женеві погодили продовжити термін дії зернової угоди. Термін продовження – вдвічі менший, ніж мав би бути.

Інформацію оприлюднило видання CNN.

CNN опублікувало заяви урядовця рф Сергія Вершиніна, заступника міністра закордонних справ рф. Перед цим під час нарад у Женеві його вмовляли два представника ООН: R. Greenspan, члена Конференції ООН з торгівлі та розвитку, та M. Griffiths, голови Офісу ООН з координації гуманітарних питань. В підсумку Вершинін заявив, що зернову угоду продовжать лише на 60 днів.

Російський дипломат озвучив причини такого короткого терміну: рф вимагає зняття деяких санкцій, накладених через вторгнення в Україну.

Основних вимог три:

  1. зняти санкцій з банків;
  2. розблокувати транспортну логістику;
  3. дозволити використовувати аміакопровід Тольятті-Одеса.

Втім Вершинін ще згадав про нібито блокування експорту сільськогосподарської продукції рф. Однак ніяких обмежень на цю сферу світове співтовариство не вводило.

Зазначимо, термін зернової угоди спливає 18 березня. Тобто згідно з новими заявами рф до 16 травня 2023 року має відбутись ще одна зустріч заради продовження договору. Між тим, якби росія не “торгувалась”, то дедлайн мав би бути 16 липня 2023 року.

Міністр інфраструктури Кубраков прокоментував заяву рф. Міністр стверджує, що озвучені “новації” просто не можуть існувати: в угоді чітко вказано 120 діб для пролонгації і ні на день більше чи менше. Чиновник очікує реакції Туреччини на самоуправство росіян.