Зернова угода. Україна наполягає на залученні Миколаївських портів

14:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Нибулон, зерновой коридор, порт
СОММ FILE Портовий перевантажувальний термінал зернових і масляних культур ТОВ СП "Нібулон" в м. Миколаїв, в середу, 21 березня 2007 р. Фото Олександра Синиці / УНІАН

Угода щодо “зернового коридору” залишається чинною до середини березня 2023 року. Під час продовження дії угоди Україна наполягатиме на залученні Миколаївських портів та розширенні асортименту продукції, що експортується.

Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький розповів в ефірі телемарафону “Єдині Новини”.

За словами заступника міністра, у лютому 2023 року спостерігається зниження закупівельних цін на сільгосппродукцію через невизначений стан зернової угоди.

“Зниження ціни зафіксовано на кукурудзу, пшеницю, ячмінь і частково на олійні культури, що експортуються з України. Така ж тенденція спостерігалась в листопаді, коли постало питання продовження попередньої зернової угоди”, — сказав Тарас Висоцький.

Під час пролонгації дії угоди, каже заступник міністра, Україна запропонує розширити географію відправлення з портів.

“Насамперед йдеться про Миколаївський порт, який до війни був одним з найбільших з точки зору фізичних обсягів відправки сільськогосподарської продукції”, — розповів Тарас Висоцький.

Окремим питанням, каже Тарас Висоцький, є розширення переліку продукції, що може експортуватися.

“Це продукція садівництва, тваринництва. Світ потребує й іншу аграрну продукцію з України — вона мала б бути долучена до зернової угоди”, — сказав заступник міністра.