Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо заборони УПЦ МП в Україні

8:51

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ щодо заборони діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Росії релігійних організацій.

Про це повідомляють “Українськi Новини”.

Кабміну доручено внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Росії релігійних організацій.

Державній службі з етнополітики та свободи совісті доручено забезпечити проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законодавством заходів.

Кабмін також повинен забезпечити перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

СБУ разом з Національною поліцією та державними органами, до компетенції яких відносяться питання у сфері забезпечення національної безпеки, доручено активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України.

Крім того, Зеленський ввів в дію рішення РНБО щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до деяких фізичних осіб.

Як відомо, 22 листопада СБУ проводила контррозвідувальні (безпекові) заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві в межах роботи з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

1 грудня співробітники СБУ повідомили про підозру організаторам богослужіння, під час якого у Києво-Печерській лаврі вихваляли “русскій мір”.

СБУ знайшла більш ніж 2 млн гривень і понад 100 тис. доларів готівки, а також виявила підозрілих громадян Росії під час обшуків у Києво-Печерській лаврі та інших храмах Української православної церкви Московського патріархату.