Зеленський розповів про переговори з фон дер Ляєн

17:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Президент України Володимир Зеленський розповів про підсумки переговорів із головою Європейської комісії Урсулою фон Ляєн у Києві. Зокрема, на зустрічі торкнулися питань єдиного ринку України та ЄС, нових санкцій проти РФ, фінансової допомоги Україні, а також експорту електроенергії.

Про це Зеленський розповів журналістам після зустрічі з фон Ляєн, передає кореспондент OBOZREVATEL. “У нас була предметна бесіда. Ми обговорили кілька важливих питань”, – зазначив президент. Загалом, за словами президента, обговорювалися такі питання:

  • Приєднання України до спільного ринку ЄС

“Для нас пріоритетне питання – приєднання до внутрішнього ринку Євросоюзу, поки ми знаходимося на шляху до повноправного членства в ЄС. Я впевнений, що це буде однією з наших найважливіших перемог. Ми цього заслуговуємо. А тому ми хочемо вже поки ми ще на шляху до членства в ЄС, приєднатися до внутрішнього ринку”, – сказав Зеленський.

  • Відновлення шкіл

“Дуже важливо, що нас підтримали щодо допомоги у розмірі 100 млн євро на реновацію 74 шкіл. Ця програма велика, але й руйнації великі. Крок за кроком ми повертатимемо життя в Україну”, – зазначив президент. За його словами, відновлення шкіл є одним із необхідних кроків для того, щоб українські біженці змогли повернутися додому з Європи, коли в Україні стане безпечніше.

  • Санкції проти Росії

Зеленський і фон дер Ляйєн погодилися, що тиск на країну-агресора має продовжитися. Вони обговорили запровадження наступного санкційного пакету ЄС проти Росії, проте подробиці поки що невідомі.

  • Експорт української електроенергії до ЄС

Україна вже розпочала повноцінний експорт електроенергії до країн Європи. Однак обсяги поки що не великі, і їх можна нарощувати. Це допоможе Україні одержати валютний виторг, а Європі – зміцнити енергетичну безпеку, що особливо важливо напередодні зими та в умовах постійного енергошантажу з боку Росії.