Зеленський підписав закон про роялті на авторські права

Документ разблокирует деятельность организаций коллективного управления в сфере публичного исполнения

16:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Зеленский, авторские права, новости, Украина, роялти, выплаты, культура, артисты, деньги, Зеленський, авторські права, новини, Україна, роялті, виплати, культура, артисти, гроші,

Володимир Зеленський підписав закон №5572 «Про внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління», повідомляє Mind.ua.

Про це йшлося в пресрелізі ГО «УААСП».

Набуття чинності даного закону та належне його виконання:

  • cкасовує результати попередніх конкурсів з акредитації організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення, що були проведені з численними порушеннями;

  • розблоковує роботу всіх зареєстрованих ОКУ, які можуть збирати роялті в межах свого каталогу до моменту визначення нової акредитованої ОКУ;
  • припиняє повноваження чинної акредитаційної комісії та дає можливість сформувати та затвердити новий склад;
  • перезапускає конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення.

Прибічники закону №5572 ГО «УААСП» висловили вдячність за підтримку реформ:

 – Нарешті сфера роялті буде перезавантажена і Міністерство економіки, дотримуючись законів та процедури, під пильним контролем громадськості, оголосить новий конкурс та розпочне рух до побудови прозорої, зрозумілої, справедливої системи збору і розподілу авторських грошей. Щоб автори та артисти згодом отримали змогу, нарешті, відчути в кишенях справедливо зароблені гроші.

Згідно з повідомленням, проблеми з виплатами авторських роялті «тривають десятиріччями», а найбільш відчутно для творців відсутність виплат загострилася з початком пандемії, коли зникла можливість здійснювати концертну діяльність.

Після проведення низки розслідувань з’ясувалося, що більша частина виплачених користувачами роялті не доходила до авторів, а мова йшла про мільйони гривень.

У 2018 році колективним рішенням творців було створено ГО «УААСП», яка на сьогодні налічує понад 4000 українських авторів. ГО «УААСП» весь час підтримувала законопроєкт №5572 та відстоювала інтереси авторів.

Наразі в планах організації підготовка до нового конкурсу з акредитації, а також розробка та впровадження автоматизованої системи моніторингу та формування звітності  для подальшої обробки та розподілу звітів з фактично використаними музичними творами користувачами.