Зеленському готують перший із початку повномасштабної війни візит до Німеччини: Bild назвав дату

11:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Президент України Володимир Зеленський може готувати візит до Німеччини – перший від початку повномасштабної війни, розв’язаної Росією. ЗМІ вважають, що український лідер нібито може відвідати ФРН для вручення йому премії Карла Великого.

Її президенту та всьому українському народу присудили ще 16 грудня 2022-го. Церемонія нагородження має відбутися в Аахені 13-14 травня поточного року, пише Obozrevatel з посиланням на Bild.

Видання з посиланням на джерела в німецькому уряді повідомило про можливість того, що Зеленський прибуде на вручення премії особисто.

Участь у церемонії також має взяти канцлер ФРН Олаф Шольц. Він нібито готує промову про Україну та її лідера.

Водночас журналісти зазначили: глава української держави зможе вирушити в поїздку за кордон лише у разі, якщо дозволятиме військова ситуація. У Bild нагадали про перспективу того, що Сили оборони можуть піти в контрнаступ. Тому не виключено, що Зеленський виступить на церемонії нагородження онлайн через відеоконференцію.

Нагадаємо, що щорічна Міжнародна премія імені Карла Великого присуджується за внесок у розвиток Європи та європейську інтеграцію. Комітет, оголошуючи переможця, зазначив, що українці борються не лише за свою країну, а й за Європу.

“Премія Карла Великого має стати великим символом дружби між Німеччиною та Україною”, – написали в Bild.