Зеленський у Давосі назвав умови закінчення війни

13:32

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Президент України Володимир Зеленський виступив на Українському сніданку у Давосі. Під час виступу Зеленський розкритикував Захід за відсутність єдності, дорікнув Угорщині за блокування шостого пакету санкцій проти Росії, заявив, що Путін досі веде війну, бо оточення приховує від нього реальну ситуацію, а також назвав умови завершення війни.
«Що стосується того, коли ця війна може закінчитися, я думаю, це залежить від деяких речей. Насамперед, від бажання різних сторін, бажання об’єднаного Заходу з приводу міцності та озброєння, фінансової міцності України, бажання об’єднаного Заходу не боятися воювати з РФ, воювати у цій гібридній війні по-різному, не своїми людьми», — сказав Зеленський.
Дипломатичний шлях закінчення війни, на переконання Зеленського, можливий лише після відведення російських військ на позиції до вторгнення. При цьому Україна претендує на повернення і раніше окупованих територій.
Але Зеленський повідомив, що з боку Росії бажання вести переговори немає.
«Ми розуміємо, що є військова частина війни, і після неї, у будь-якому випадку, буде мирний процес і стіл переговорів, і буде точно мир. Питання: з ким Україна домовлятиметься, з яким президентом Росії. Це також залежить від бажання чинного президента Росії», — наголосив Зеленський.
Але, за словами Зеленського, президент РФ Володимир Путін не усвідомлює те, що відбувається.
«Він живе у своєму інформаційному світі, не розуміючи, що Україна не піде на поступки. Ми боремося на своїй землі і не проти когось, а за себе і за свою свободу, майбутнє. Він має жити у дійсності. Говорити сьогодні можна тільки з президентом РФ, немає жодного сенсу розмовляти з посередниками», — додав Зеленський.