Заступник Генпрокурора Олексій Симоненко просить відрядити суддів херсонських судів до Миколаєва

9:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

«Николаевоблтеплоэнерго», Николаев, тарифы, долги, тепло, суд, иск, штраф, задолженность, коммунальные услуги, ЖКХ
Заступник Генерального прокурора Олексій Симоненко вважає, що суддів, які здійснювали правосуддя у судах Херсонської області та які через об’єктивні обставини не можуть зараз виконувати свої професійні обов’язки на цій території, доцільно перевести до судів Миколаєва, повідомляє Судово-юридична газета.

Він обґрунтовує це тим, що органам досудового слідства незручно їздити до Одеси, де здебільшого зараз знаходяться судді з Херсону та області. Про це він заявив на засіданні круглого столу на тему «Діяльність судової влади в умовах воєнного стану: правові, кадрові, економічні виклики та шляхи їх подолання».

Так, правоохоронні органи, слідчі підрозділи, органи прокуратури Херсонщини, за його словами, змінили дислокацію на місто Миколаїв, це найближче розташування.

«Затримується величезна кількість колаборантів. Крім того, ніхто не скасовував загальнокримінальні злочини – мародерство, розбої, грабежі.

Миколаївські судді наразі дуже завантажені «херсонськими» провадженнями, обранням запобіжних заходів тощо.

Разом з тим, дислокація херсонських суддів здебільшого зараз в Одесі, а слідчі судді частково передислоковані у місто Кривий Ріг.

Що в Одесу, що у Кривий Ріг незручно їздити за обранням запобіжних заходів, за отриманням дозволу на проведення обшуків, тимчасових доступів. Тому велике прохання посилити шляхом відрядження. Тому що поки ідея розмістити суддів в Херсоні, де кожний день обстріли, виглядає утопічно. Але треба організувати роботу херсонських суддів, слідчих суддів, в першу чергу.

Саме херсонські судді в Одесі не є завантаженими, і органам досудового слідства незручно їздити в Одесу, щоб працювати по лінії слідчих суддів. Це безпосередньо питання відрядження херсонських суддів до Миколаєва», – підкреслив Олексій Симоненко.