“Замість асфальту — дрони”. У Миколаєві люди вимагали спрямувати гроші на ЗСУ

9:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві 4 листопада близько тисячі людей вийшли на акцію “Гроші на ЗСУ” під будівлю міськради. Присутні вимагали спрямувати гроші з міського бюджету на допомогу Збройним силам України. Подібні акції планують організовувати ще.

Про це к Суспільному розповіла організаторка акції “Гроші на ЗСУ” в Миколаєві Діана.

“З метою виділення коштів для наших військових, а не вкладання бруківки і асфальту, який зараз не потрібен. Нам потрібна перемога і живі герої, а не бруківка, новий асфальт і нові машини у наших депутатів. Сьогодні, я думаю, більше тисячі точно є, і це дуже круто, тому що минулого разу на мітингу було усього 50 людей”, — говорить Діана.

Місцева жителька Ірина доєдналася до акції, її чоловік перебуває під Бахмутом.

“Я хочу добитися того, щоб не робилися зараз дороги, майданчики і все інше, щоб гроші йшли на ЗСУ”, — говорить Ірина.

До мирної акції долучилась і Євгенія.

“Я тут, тому що мій чоловік там, і ми активно волонтеримо. Ми самі збираємо на ті дрони, і тепловізори, але ж вибачте, півтора року, майже два, війни, вже повинна щось дати громада. Я вже не кажу про державу в цілому, тому ми тут, аби наші хлопці там відчували нашу підтримку. Хотілось би, щоб до нас хоч хтось вийшов, але не на “відстань”, хоча б почули”, — розповідає Євгенія.

Позиція місцевої влади

До учасників акції представники самоврядування не вийшли. Мер міста Олександр Сєнкевич у Telegram відреагував дописом.

“Вимога людей щодо спрямування якомога більше коштів для армії зрозуміла і логічна. Нагадаю, що наша громада допомагає Збройним Силам постійно. Ми відпрацьовуємо кожен запит військових підрозділів. При цьому, на питання фінансування армії вже відповіла Верховна рада України, вилучаючи все військове ПДФО з місцевих громад. У Миколаєві це 46 відсотків всього міського бюджету”, — зазначає мер міста.