26.09.2022 22:55

«Закликаю всіх не піддаватись страху», – Митрополит Епіфаній звернувся до українців на тлі російської загрози

19:01

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Митрополит Епифаний, новость, Украина, война, РФ, агрессия РФ, Митрополит Епіфаній, новини, Україна, війна, РФ, агресія РФ,

Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній звернувся до українців через напруження безпекової ситуації в Українській державі. За його словами, відповідь українців на російську агресію може бути лише одна – згуртований опір, захист Батьківщини, свободи, гідності та боротьба до остаточної перемоги. Про це йдеться на сторінці Митрополита Епіфанія у Facebook.

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) зазначив, що українці можуть мати різні переконання, проте держава у всіх одна. Україна є тією країною, де живуть люди з різними політичними поглядами, різного етнічного походження, з різними релігійними переконаннями, але всіх цих людей об’єднує одне – можливість бути вільними та користуватись повнотою прав і свобод.

 – А життя на захоплених Росією територіях Криму та Донбасу засвідчує протилежне – разом із кремлівськими окупантами приходять кровопролиття, руїна, неволя та страх, – наголосив Епіфаній.

Тому предстоятель ПЦУ закликав українців захищати країну від зазіхань російського агресора, боротись за державність, підтримувати ЗСУ та всіх захисників. За словами Епіфанія, об’єднавшись ми зможемо вистояти та з Божою допомогою переможемо у цій боротьбі.

Як зазначив Митрополит, на боці України – правда. Окрім цього, нашу державу підтримують немало інших країн та всі люди доброї волі. Епіфаній додав, що Господь неодноразово допомагав українському народу і сьогодні разом із Богом Україна захистить правду та отримає справедливий мир.

Окремо Епіфаній звернувся до православних християн, які в Україні належать до Московського Патріархату. За його словами, Росія свою агресію виправдовує зокрема «захистом православ’я». Тому чекати, поки очільники церков УПЦ МП розпочнуть захищати мир в Україні не варто, а потрібно робити це самотужки.

 – Агресор повинен почути та побачити, що ви його не чекаєте, що не потребуєте його військ та його влади. Це ваш громадянський та християнський обов’язок, – додав Епіфаній.

Митрополит також закликав всіх інших українців не вдаватись до насилля у відношенні до прихильників РПЦ, адже Україна пишається своїм міжконфесійний та міжнаціональним миром.

 – Закликаю на Українську державу, на воїнів, які захищають Україну, та на весь наш народ Господнє благословення, – резюмував Епіфаній.