Закінчився пісенний конкурс Євробачення

12:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На пісенному конкурсі Євробачення перемогла шведська співачка Лорін з піснею Tattoo. Це друга її перемога на Євробаченні (перша була у 2012 році).

Український гурт Tvorchi посів шосте місце. Серед національних журі найвищі – 12 балів – Україні дала лише Чехія. Проте під час голосування глядачів Україна піднялась на шосте місце у першу десятку і загалом отримала 243 бали: 54 від журі та 189 від глядачів.

Швеція отримала 583 бали: 340 від журі та 243 від глядачів.

Однак відразу після оголошення результатів в мережі розгорівся скандал. Користувачі відзначають, що сингл Tattoo – плагіат пісні української співачки Міки Ньютон “В плену”.

Фолловери не розуміють, як більшість країн віддали 12 балів Швеції, яка вкрала мотив іншої пісні. Також вони помітили, що Loreen сплагіатила і пісню своїх шведських колег – групи ABBA. Пісня Tattoo нагадала їм трек The Winner Takes It All.

Нагадаємо: попри перемогу минулого року, Україна не змогла приймати Євробачення через війну. Конкурс від імені України проводила Велика Британія у місті Ліверпуль, чия історія символічно повʼязана з музикою.

Організоване британцями спільно з українцями шоу мало відобразити культуру обох країн. Хоча Євробачення позиціює себе поза політикою, тема війни в Україні лунала на багатьох заходах фестивалю. Гурт TVORCHI вийшов на сцену після того, як росіяни обстріляли їхнє рідне місто Тернопіль. Музиканти відреагували на атаку, вони показали у прямому ефірі табличку з написом Ternopil.

Українська частина фіналу була гучна, як і українські перфоманси під час півфіналів. Велика делегація українських зірок Євробачення представила різні жанри музики.

Відкрили шоу минулорічні переможці Kalush Orchestra зі “Стефанією”, яку гучно співали у фанзоні. Акомпанувала їм на фортепіано у відео принцеса Уельська. Джамала виконала драматичну баладу “1944”, Вєрка Сердючка запалила своєю піснею Lasha tumbai.

Електрофолк від Go-A знову примусив всіх танцювати. Тіна Кароль вся у червоному і прозорому заспівала “Show Me Your Love”. “Зрештою це шоу поп-дів, а Тіна – поп-діва”, – відзначив Герман Нєнов, креативний директор Євробачення від України.

Наприкінці шоу з Ліверпульської арени пролунала пісня You’ll Never Walk Alone. Це – відомий гімн ліверпульських футбольних фанатів, який цього разу виконали на підтримку України.

Свою підтримку Україні оригінальним чином виразили британці. Памʼятник Нельсону у Ліверпулі обклали мішками з піском, щоб показати, як українці рятують свою спадщину. А на кожного з скульптурних образів легендарної четвірки “Бітлз” були пов’язані жовто-блакитні прапори України.