Захід, присвячений 79-й річниці визволення Миколаєва від нацистів

0:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Історичне минуле, реалії сучасності та мрії про щасливе майбутнє сьогодні міцно переплелися у єдине. 24 березня у Центральній міській бібліотеці імені М. Кропивницького відбувся захід, присвячений 79-й річниці визволення Миколаєва від нацистів.
Зустріч з учнями місцевих шкіл розпочалася в читальному залі з презентації тематичної книжкової виставки та перегляду історичного відеоуроку пам’яті “Миколаїв. Визволення”, який підготували співробітники нашої бібліотеки.
Після обговорення фільму дорослі та юні глядачі були запрошені до перегляду виставки “Моя історія війни”. Експозиція цієї виставки висвітлює події війни росії в Україні, а також яскраво відображає надії й турботи сучасних миколаївців.
 
Далі учасники заходу перейшли до арт-простору, де на них чекала майстриня Культурно -мистецької асоціації “Арт-спокуса” Ганна Петрик. Вона запропонувала цікавий майстер-клас на тему “Миколаїв – місто моєї мрії”. Кожен зміг пофантазувати та зобразити на своєму малюнку наше місто після Перемоги – вільне, щасливе, героїчне й квітуче.
Надихнули на цю тематику роботи миколаївської художниці-графіка Світлани Чебанової та книга “Силуэты старого города”, яка нещодавно вийшла друком у видавництві Ірини Гудим. До цієї книги увійшла унікальна інформація про історію миколаївських вулиць та старовинних будівель, написана у творчому союзі історика, співробітника Миколаївського обласного краєзнавчого музею Ігоря Гаврилова і журналістки Наталії Христової.
 Юні й дорослі художники із захопленням почали зображати місто майбутнього, використовуючи тільки яскраві та позитивні кольори. На малюнках з’являлись барвисті вулиці, блакить неба, жовті промені сонця, помаранчеві тварини місцевого зоопарку, зелена трава та довгі прямі рожеві проспекти. Це наш Миколаїв – місто щастя, в якому ніколи більше не повинно бути війни!