Захід поставив Росію “на розтяжку”: Клімкін пояснив, як працює обмеження цін на нафту

17:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Коронавирус обвалил цены на нефть

Рішення про обмеження ціни на російську нафту зазнало неодноразової критики як недостатня та недієва міра, що сприяє фінансуванню російської агресії. А тим часом, обмеження тихенько, але впевнено демонструє перші результати, роз’яснив екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін в Facebook.

“Не так швидко, як нам хотілося б, але працює – навіть на рівні 60$ за барель. Разом з ембарго на продаж російської нафти. Захід поставив Росію “на розтяжку”, і в Кремлі це добре зрозуміли. Тому і не можуть знайти жодної достойної відповіді. Адже різниця в ціні на російську нафту марки URALS і найбільш розповсюджену у світі BRENT досягла 30$ за барель. А з Балтійського моря і зовсім віддають по 45$ за барель, адже куди везти? До Азії далеко”, – зазначив він.

Колишній голова МЗС наголосив, що якщо Росія буде експортувати менше нафти, то під загрозою її макрофінансова стабільність, якщо більше – то віддавати прийдеться із суттєвою знижкою: дешево і принизливо.

“Головний результат – російська “бензоколонка” більше не працює, як хоче. Її оператор в Кремлі має або працювати по встановлених Заходом правилах або продавати менше. Можна це було зробити раніше і жорсткіше, тим не менш, крига скресла. Бензоколонку почали брати під контроль, тепер потрібно довести це до кінця”, – додав Клімкін.