Зафільмувати окупацію: про що документальна стрічка “Буча — місто незламних”, яку показали в Миколаєві

23:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві другого серпня презентували документальний фільм “Буча — місто незламних”. Цей фільм — розповіді місцевих про життя в окупації, допомогу одне одному та російські звірства. Показ відбувся в рамках підготовки до кінофестивалю українського кіно, який планують організувати в найближчі два місяці.

Детальніше про кінопоказ стрічки другого серпня в Миколаєві кореспондентам Суспільного розповіла організаторка Олександра Ромашова.

“Ми вважаємо, що немає окремо Бучі, Ірпеня, Херсона, Миколаєва. Є Україна. І якою б не була страшною ця історія — ми маємо її знати”.

Автор кіно — житель Бучі та головний редактор місцевого видання Олександр Борцов. Ідея зафільмувати події 2022 року з’явилася у чоловіка одразу після деокупації міста. Це перший великий проєкт на рахунку режисера.

“Ми не мали багато досвіду і техніки шляхом чого могли б це зробити. Згодом нам така організація як NDF надала кошти для купівлі апаратури та ми тоді зняли перший сезон “Буча — місто незламних”. Там було 10 епізодів про жителів Бучі, які пережили окупацію”, — говорить Олександр Борцов.

Згодом вирішили зробити документальний фільм. На дознімання та опрацювання знадобилося два тижні. Через проблему з ногою Олександр Борцов не міг дістатися локацій, де б мали знімати інтерв’ю, тому цей процес перенесли в офіс. Стрічку показали у кінотеатрі в Бучі.

Ми домовлялися, щоб там відбувся показ. Ми, звичайно, хотіли б, щоб його і в Європі показали. Зараз йдуть певні перемовини, робимо англійські субтитри”, — розповідає автор ідеї документальної стрічки.

Для Владлени Русової, жительки Миколаєва, тема фільму дуже близька, адже росіяни пошкодили її оселю. А на Київщині розграбували будинок знайомої, саме поблизу Бучі.

“Памʼятаю, вона каже: “Ти знаєш, а от дитячих іграшок не взяли”. Якось дивно. Я кажу: “Мабуть, там були люди, які ще не мають родини, і не розуміють цінність цих речей”. Сама історія вразила увесь світ і, думаю, всіх українців. Тому почути людей з Бучі мені було б не просто цікаво, а й необхідно”, — ділиться враженнями Владлена.

Переглянути стрічку до бібліотеки Марка Кропивницького прийшли 23 людини. Нині Олександр Борцов працює над проєктом про екологічні наслідки російської окупації для Бучанської громади.