За вимогами часу: в Миколаєві працює реабілітаційний центр

12:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В миколаївській міській лікарні працює реабілітаційне відділення, яке надає медичні послуги пораненим внаслідок військової агресії, а також пацієнтам, які перенісли інсульт, або мають та інші захворювання та потребують реабілітаційної допомоги. Про це повідомив “Департамент позитиву”.
Тут працює потужна команда професіоналів – невропатологи, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні та ерготерапевти та їх асистенти, а також логопеди, психологи, які використовують мультидисциплінпрний підхід у ведені пацієнта – наголошують в управлінні охорони здоров’я Миколаїва.
Центр облаштований сучасним обладнанням, яке було придбане за кошти міського бюджету та спонсорів. Місто-партнер Сент-Гелієр закупило для центру ортопедичні пристрої для ніг та рук, а Jersey Overseas Aid і Crown Agents in Ukraine організували доставлення техніки до Миколаєва.
Як зазначає завідувач відділення Юрій Шамрай, в період відновного лікування використовуються механоапарати для розробки колінного, ліктьового, плечового суглобів, мотомеди, підвісна система, вертикалізатори, методи фізіотерапії. Нове обладнання покращує роботу лікарів та полегшує реабілітаційний період для пацієнтів.
Наразі триває поновлення стаціонарного відділення реабілітаційного центру. Відремонтовано вже 10 палат, в яких можуть розміститися 20 пацієнтів. Кімнати мають все необхідне для комфортного перебування хворих. Тут є кондиціонери, бойлери, спеціально облаштовані ванні кімнати, встановлено двері для маломобільних пацієнтів.
«Реабілітаційне відділення – це, по суті, вимога часу. Після початку військової агресії рф проти України до нас почали надходити пацієнти з мінно-вибуховими травмами, з пораненнями кінцівок та іншими проблемами. Умови для таких хворих мають відповідати сучасності. Майже за рік ми зробили ремонт палат, де передбачили все необхідне для комфортного перебування», – говорить керуюча лікарнею Лариса Дергунова.
Ремонт стаціонарного відділення проведений за співфінансування міста та лікарні. За словами Лариси Юріївни, це відділення планують розширювати, адже попит на нього є.