За “українську гостинність” можна отримати 900 гривень компенсації за комуналку в опалювальний сезон

11:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Тарифы на отопление, Николаев, тепло, новости, НАК Нафтогаз Украины, Нафтогаз, отопление, тепло, теплокоммунэнерго

Українці, які безоплатно розмістили у себе внутрішньо переміщених осіб, можуть претендувати на грошову допомогу від держави – гроші оформлюються як допомога на оплату комунальних послуг.

Про це повідомляють у Міністерстві з реінтеграції окупованих територій.

Зазначається, що на кожного переселенця можна отримати 900 гривень, наявність субсидії на цю виплату не впливає.

Головною умовою є відсутність боргів по оплаті комуналки. Також із ВПО при цьому забороняється брати гроші за оренду житла. При цьому на суму допомоги не впливає, що саме було надано постраждалим: кімната, квартира чи будинок.

Щоб оформити допомогу, необхідно подати пакет документів до відповідних органів (ЦНАП чи органи соціального захисту населення). Документи потрібні як від власника будинку та від переселенців, яких він розміщує у своєму житлі.

У день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їхньої кількості власник житлового приміщення зобов’язаний подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні до виконкому.

Раніше стало відомо, що в Україні внутрішні переселенці мають право на субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Її надають за фактичним місцем проживання.