За Токмаком ліній оборони у росіян вже немає – експерт

8:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Принудительная мобилизация, рф, ордло, днр, лнр, российская армия

Російські окупанти посилюють Запорізький напрямок, перекидаючи війська вздовж лінії фронту. Про це сьогодні, 27 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, майор запасу Збройних сил України (ЗСУ) Олексій Гетьман.

“На Мелітопольському напрямку робота далі йде Мелітополь — Токмак. І там, навіть якщо подивитися на ті укріплені лінії, які малюються на карті deepstate, це дані супутникових знімків, дані британської, американської розвідки, то ми бачимо, що там лінії вже не такі щільні. А за Токмаком, навколо якого збудовано оборонні споруди, далі, практично до узбережжя Азовського моря вже тільки блокпости на дорогах росіян і все. Тому оціночно, тут досить очевидно, що там, де просто немає лінії оборони, нам буде наступати простіше. Не можна сказати, що це буде дуже просто і що там ворога немає, він буде чинити опір, але вже йому буде тримати оборону важче, а нам наступати буде легше, хоча це все одно буде важкий бій”, — сказав він.

Експерт уточнив, що росіяни це теж розуміють, тому перекинули туди з Куп’янського напрямку 76-ту гвардійську десантно-штурмову бригаду, з Херсонського напрямку 7-му гірсько-десантну бригаду.

“Хоча вони там розповіли про якусь супермобілізацію, про якісь нескінченні резерви. Якісь резерви у них, можливо, і є, якась мобілізація у них, може, і відбудеться. Але на сьогодні вони переміщують війська вздовж лінії фронту, тому що вони хочуть закрити цей напрямок, на якому в нас іде дуже швидкий, успішний наступ”, — каже Гетьман.

Експерт згадав слова головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного, що далі партнери України “можуть готуватися до хороших новин”.

“Тому що, судячи з того, які сили ми туди задіяли і що там залишилося у ворога, ми наступатимемо ще швидше, ніж наступали. І далі є все-таки ймовірність… так, до Токмака ще приблизно 20 км, до узбережжя приблизно 100 км, але цілком можливо, що до дощів і до осіннього бездоріжжя нам вдасться дійти до узбережжя Азовського моря або хоча б (це теж один із планів нашого Генерального штабу, який відкрито повідомляли) вийти на відстань 15-20 км до узбережжя, щоб тримати під артилерійським контролем усе, що там може рухатися, з, умовно, континентальної Росії в бік Криму і тих окупованих територій, які розташовані біля Криму, щоб перерізати цю артерію, якою вони переміщують війська, зброю і техніку, снаряди і все інше. Щоб Крим залишився тільки з Кримським мостом, який, ми розуміємо, теж не вічний”, — висловився Олексій Гетьман.