За рік війни у Миколаєві розводили мости 116 разів: Проводили ці роботи секретно

9:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

мости в Миколаєві, Миколаїв, Варварівський міст, Інгульський міст, НСЗ, Переяслав, ВМС, мосты в Николаеве, Николаев, Варваровский мост, Ингульский мост, НСЗ, Переяслав, ВМС

Минулого року, через повномаштабне вторгнення рф на територію України, у Миколаєві розводили мости 116 разів, коли в попередній рік, 2021-го ця цифра досягала лише шести. 

Як розповів в.о. головного інженера “ЕЛУ автодоріг Миколаїв” Денис Барашковський у коментарі сайту 0512.ua, підприємство на початку війни мало досить важливу задачу – організовувати розведення мостів. І хоча “ЕЛУ автодоріг” залишилося у перший день війни без 30 відсотків своїх працівників, адже жінки евакуювалися, проте працювати почало цілодобово.

– Так як всі мости та мостові споруди знаходяться на балансі “ЕЛУ автодоріг”, то відразу з нами зв’язалося військове керівництво і ми почали з ними співпрацювати, тому що постійно розводилися мости. Перший місяць мости були постійно розведені вночі і взагалі за цей рік ми розвели мости 116 разів. Наприклад, у 2021 році всього за рік ми розвели 6 раз і кожен раз це була велика подія,- говорить Барашковський.

В.о. головного інженера “ЕЛУ автодоріг” підкреслює, що так, як під час війни мости стали відігравати ключову роль, працівникам доводилося ночувати на роботі і на мостах перший місяць. У будь-який час з’являлася команда розводити декілька разів на день мости.

 Проводили ці роботи секретно, тому що потрібно було пропустити якісь військові частини або техніку. Підкреслю, що на один розведений міст можна дістатися лише на катері і це був ще той квест, тому що це була зима, холод, потрібно було мостовиків привести на міст , вони повинні були піднятися по наружній драбині, і знову залізти до пультової і там робити певні процедури щоб звести міст, а потім знову розвести. Більш того, коли мостовик виходив з мосту, ми кілька невеликих, але над значних запчастин ховали і ніхто не міг би його звести, крім наших працівників. У нас була дуже тісна співпраця з військовою комендатурою, з поліцією, які супроводжували нас посеред ночі,– розповідає Денис Барашковський.