За новоюліанським календарем 8 вересня – Свято Різдва Пресвятої Богородиці

11:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Свято Різдво Пресвятої Богородиці за юліанським календарем відзначали щороку 21 вересня. Але з переходом Православної церкви України з 1 вересня 2023 року на новий церковний календар, новоюліанський, це свято відзначатимуть 8 вересня. Утім, прийняття нового календарного стилю або збереження старого залишається правом релігійних громад і монастирів.

Різдво Богородиці – одне з найбільш значущих православних свят. Воно належить до двунадесятих, тобто, одне з 12 найважливіших. У народі цей день називають Друга Пречиста.

Різдво Пресвятої Богородиці Діви Марії – це день народження Матері Ісуса Христа. Цю подію, кажуть давні джерела, було передбачено задовго до самої її появи на світ. У “Сходах Якова”, Пророцтва Єзекіїля, у Книзі притч Соломонових є пророцтва про це.

Діва Марія народилася в сім’ї Іоакима та Анни, в Єрусалимі. Вони були літньою і бездітною парою і в ті часи вважалися покараними Богом, бо не мали дітей. Одного разу Іоакиму навіть заборонили принести жертву Богові на честь великого свята. Після цього Іоаким пішов у пустелю і став там молитися і просити Господа про дітей. Йому і його дружині, яка залишилася вдома, з’явився Ангел, який сповістив про швидку появу доньки у них. Подружжя зраділо і поспішило назустріч одне одному – зустрілися вони біля Золотих воріт Єрусалима, і цей сюжет відображений в іконографії “Зачаття праведною Анною Діви Марії”.

Анна та Іоаким дали обітницю, що присвятять доньку Господу. Коли Марії виповнилося три роки, її ввели в Єрусалимський храм, де вона виховувалася до 12 або 14 років (за двома різними джерелами). Тут же пізніше Марії, завдяки знаменню, обрали в чоловіки вдівця Йосипа Обручника.