За нерухомість на Миколаївщині платники сплатили понад 70 млн грн

11:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Завдяки постійній цілеспрямованій роботі щодо визначення об’єкта оподаткування податком на нерухоме майно, відмінним від земельної ділянки (так званий «податок на нерухомість»), та суми податку до сплати у січні – квітні 2024 року Головним управлінням ДПС у Миколаївській області до місцевих бюджетів мобілізовано 70,4 млн грн податку на нерухомість, що майже вдвічі більше, ніж за 4 місяці минулого року.

Безперечними лідерами у сплаті податку на нерухомість є власники об’єктів нерухомості – юридичні особи, внесок яких у місцеві бюджети Миколаївщини за 4 місяці року становить понад 53 млн гривень. Фізичні особи – власники майна перерахували до місцевих скарбниць області 17,4 млн грн податку на нерухомість.

Слід зазначити, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не усі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою, квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв.м., і будинками площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м., тобто податок нараховується лише на понаднормативні квадратні метри.

Нагадуємо, що відповідно до п. п. 266.10.1. п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується:

а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Головне управління ДПС у Миколаївській області.