“За мову можуть вбити”: у Миколаєві презентували картини, присвячені питанню мови

22:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві першого серпня відкрили виставку “Мовні вправи”, присвячену питанню мови як складової формування національної ідентичності. Експозиція триватиме до 25 серпня.

 Суспільне побувало на відкритті та поспілкувалися з організаторами й відвідувачами заходу.

На виставці представили 18 картин. Їх створили шість художників з різних областей України, каже співорганізатор проєкту Євген Гомонюк.

“Кожен з них рефлексує своє російськомовне минуле або звертається до тем національної ідентичності, українського коріння або взагалі свого коріння, своєї родини. І через прості речі, літери, якісь старі вирізки з радянських підручників або просто навіть через пачку солі на кухні, вони рефлексують на якісь тригери”, — розповідає чоловік.

За словами Євгена Гомонюка, подібні виставки тривають у восьми прифронтових регіонах України. Чоловік додає, для нього мова — метод комунікації.

“Це про діалог, про порозуміння, і водночас якщо порівнювати з мовою сусідів, то це і про мову ворожнечі одночасно. Це ще про історію і порівняння, аби подивитися на війну в Україні через такі прості речі, банально, через ті ж самі букви. В одній букві є різні сенси”, — говорить Гомонюк.

Художниця Світлана Чебанова каже, роботи представлені у графічному стилі. Жінка додає, відвідавши виставку можна замислитися над значенням мови для українського суспільства.

“Сама тема, яка для нас дуже актуальна, в чомусь навіть травматична для багатьох з нас. Ми всі зараз шукаємо для себе відповіді: “Що є мова, що є рідна мова і як нам жити з цим далі?” І як з цим всім комунікувати не тільки зовні, але і всередині себе”, — говорить мисткиня.

Ще одна відвідувачка виставки Вікторія Тонковід говорить, мова — це про самоусвідомлення.

“Події з російським вторгненням змусили нас згадати, хто ми є. Тому ця виставка дуже важлива зараз. Мова має значення, дійсно, тому що за неї можуть вбивати”, — каже жінка.

Виставка триватиме до 25 серпня. Відвідати експозицію можна щодня з 8:00 до 20:00 за адресою Героїв Рятувальників, 8.