За 1 півріччя 2024 року платниками Миколаївщини до зведеного бюджету спрямовано понад 6,3 мільярди гривень ПДФО

20:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Миколаївській області, у січні – червні 2024 року платники Миколаївщини зі своїх доходів сплатили до бюджетів понад 6,3 млрд грн податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).

Що стосується державного бюджету, то питома вага ПДФО в загальній сумі надходжень становить 60,4 відсотка. У 1 півріччі року до державного бюджету перераховано понад 3,6 млрд грн ПДФО, що у 2,8 рази або на 2,3 млрд грн більше, ніж у аналогічному періоді 2023 році.

У ДПС Миколаївщини зазначають, що податок на доходи фізичних осіб є основним дохідним джерелом наповнення місцевих бюджетів. У структурі місцевих надходжень він займає позицію лідера – 64,3 відсотка від загальної суми інших податків і зборів. Тому надходження саме цього податку є показовим для розвитку регіону в цілому.

Так, до місцевих бюджетів забезпечено надходження ПДФО у сумі понад 2,7 млрд гривень. Нагадуємо, роботодавець, що виплачує доходи у вигляді заробітної плати, є особою, відповідальною за нарахування, утримання і сплату (перерахування) до бюджету ПДФО.

Головне управління ДПС у Миколаївській області.