З російського полону повернулися ще 100 українців: серед них оборонці Маріуполя і Гостомеля

17:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

обмен пленных

У рамках нового масштабного обміну полоненими 10 квітня Україна повернула додому 100 своїх захисників. З полону звільнено військових, моряків, прикордонників та нацгвардійців, що захищали, зокрема, Маріуполь та Гостомель.

Серед звільнених є воїни з серйозними пораненнями та тяжкими захворюваннями. Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

Цього разу звільнити з полону вдалося, зокрема, захисницю “Азовсталі” Валерію Карпиленко з Держприкордонслужби, яка під час боїв за Маріуполь знайшла своє кохання – і втратила його. Про це повідомив громадський діяч Сергій Стерненко.

Як зазначили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, за результатами чергового обміну військовополоненими додому повернулися 80 захисників та 20 захисниць. Серед них дев’ятеро – офіцери, решта – представники рядового та сержантського складу.

“Цього разу вдалося визволити 24 нацгвардійців, 22 прикордонника, 22 представника Військово-морських сил, 21 військовослужбовця Збройних сил України та 11 тероборонців.  Визволені Захисники та Захисниці брали участь у боях на херсонському, харківському, донецькому, київському, запорізькому та сумському напрямках. Серед наших героїв – оборонці Маріуполя, Бахмута та Гостомеля, а також захисники Чонгара, острова Зміїний, ЗАЕС та ЧАЕС”, – зазначили у Координаційному штабі.

Там додали, що майже половина зі звільнених полонених мають важкі поранення, хвороби або зазнали катувань. Наймолодшому з визволених Оборонців 19 років.

“Координаційний штаб вітає звільнених з полону на рідній землі. Наша команда продовжує роботу над наступними обмінами, аби всі наші Захисники та Захисниці якнайшвидше повернулися додому”, – зазначено у дописі.

За своїх Героїв Україна віддала державі-агресору 106 російських військових злочинців, які потрапили в полон до Сил оборони. Такі цифри озвучили у міноборони РФ. Традиційно повідомлення супроводили кліше про те, що у полоні окупантам “загрожувала смертельна небезпека”.