З портів України вийшла рекордна кількість суден із агропродукцією

11:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

15 вересня заплановано вихід 11 суден з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». На їх борт завантажено  240 тис. тонн агропродукції для країн Африки, Азії та Європи.

«9 суден вже залишили порти Одеси та Чорноморська, а 2 балкери очікують на сприятливі погодні умови в порту «Південний». З моменту виходу першого судна з українським продовольством експортовано уже 3,33 млн тонн продовольства. Всього з українських портів вийшло 145 суден з агропродукцією для країн Азії, Європи та Африки», – сказано у повідомлені міністерства.
Нагадаємо, що з лютого через обстріл армією росії суден з зерном та іншою продукцією був повністю заблокований  вивіз сільськогосподарської продукції з України морським шляхом. Лише після тиску на москву з боку міжнародних організацій за посередництвом ООН та Туреччини були розблоковані морські шляхи.
Наразі ситуація покращується і тому 12 вересня Департамент сільського господарства США (USDA) в оновленому світовому прогнозі балансу основних культур на 2022/23 маркетинговий рік повідомив, що у наступному році Україну чекає зростання виробництва пшениці та ін.
Але зараз урожай зернових в Україні виявився меншим на 39,7%, проти показників 2021 року.
У 2022 році Кабмін прогнозує збір зернових до 51,9 млн тонн проти 86 млн тонн минулого року.