З моменту попереднього масованого обстрілу вдалося додати генерацію в енергосистему і збільшити можливості передачі електроенергії

23:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Ми зараз працюємо над тим, щоб якнайшвидше відновити об’єкти генерації, щоб виробляти електроенергію в максимально можливому обсязі. Також є важливим відновлення ліній електропередачі та підстанцій, що забезпечують передавання електроенергії з одного регіону до іншого. З моменту попереднього масованого обстрілу в суботу на сьогодні ми додали генерацію в систему і відремонтували певні підстанції, які дають можливість передавати більше електроенергії», – зазначив Герман Галущенко.

Водночас він прокоментував ситуацію з графіками відключень у регіонах. Зокрема, міністр пояснив, що до кожного оператора системи розподілу в областях (колишні обленерго) доводяться ліміти електроенергії, які мають бути обов’язково розподілені пропорційно між усіма споживачами (за винятком критичної інфраструктури). Так забезпечується справедливість під час відключень електроенергії. Але тут є багато порушень.
«За порушення НКРЕКП вже оштрафувала три обленерго та персонально їхніх керівників. Санкції до порушників будуть вживатися і надалі», – наголосив Герман Галущенко.

Міністр прокоментував візит делегації МАГАТЕ в Україну на чолі з генеральним директором Рафаелем Гроссі. Відтепер на всіх українських АЕС перебуватимуть постійні місії цієї організації, що сприятиме підвищенню ядерної та радіаційної безпеки.

За словами Германа Галущенка ситуація на Запорізькій АЕС погіршується: як з точки зору технічної експлуатації, так і щодо постійного тиску на персонал. Зараз ЗАЕС не виробляє електроенергію, натомість її власні потреби живляться від енергосистеми України.