З Днем вишиванки, миколаївці!

14:32

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

Сьогодні одне з улюблених новітніх свят українців – День вишиванки. Щороку третього четверга травня українці по всьому світу та солідарні з Україною іноземці одягають вишиті сорочки в знак підтримки України.

Багато хто сьогодні привітав українців — і керівництво держави, і голова Миколаївської ОВА Віталій Кім, і Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич. Але , звичайно, що були серед цього списку і пересічні миколаївці. Наприклад колектив матвіївської бібліотеки-філіалу №21 ЦБС для дорослих міста Миколаєва.

«Вишиванка – символ віри, надії, любові та нескореності українців, — пишуть у Facebook працівники бібліотеки-філіалу в Матвіївці. — Українська вишита сорочка – обов’язковий елемент традиційного строю. Вишиванка є не лише високомистецьким витвором, а й невід’ємною складовою сучасної української ідентичності. Вишиті сорочки різняться за взорами, способами крою, кольористикою відповідно до 16 етнорегіонів країни. Втім, серед старовинних сорочок, вишитих вручну, складно знайти дві абсолютно ідентичні. Це пов’язано з тим, що кожен хотів мати свою особливу сорочку».

Отже, з Днем вишиванки, друзі! Все буде Україна!