Юсов пояснив, чому РФ почала запускати по Україні менше ракет

9:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Южная Корея, новости, БРПЛ, ракеты, баллистические ракеты, подводные лодки, земля-земля, пуск, испытания, Сеул, конфликт

Росія має певні проблеми з виробництвом ракет. Це помітно по різкому зниження кількості снарядів, які РФ випускає по Україні. 

Про це розповів речник ГУР МО Андрій Юсов в інтерв’ю каналу Ісландія.

Чому РФ використовує менше ракет для обстрілів України

За словами речника ГУР, усе, що виробляє РФ за місяць, одразу використовується по Україні.

“Відновити ракетний запас до рівня повномасштабного вторгнення вони не можуть. І це серйозне питання, тому що це війна, зрештою, не лише з однією Україною. А як там істерика по телебаченню та російська пропаганда, що от “просто зараз РФ легко дійде до НАТО, там покаже”? Наразі немає чого там показувати. І справді, одна зі справедливих претензій до Суровікіна була “куди ви використовуєте ракетний потенціал?” — пояснив Андрій Юсов.

За його словами, незважаючи на зменшення кількості ракет, загроза від них досі суттєва.

“Так, у нас зберігається проблема: Україна велика за територією, і засобів протиповітряної, протиракетної оборони у нас досі недостатньо”, — зазначив Юсов.

Водночас речник ГУР запевнив, що жодних поставлених завдань цей терор не виконав ні взимку, ні зараз.

Як РФ в обхід санкцій здобуває нові комплектуючі для ракет

За словами Юсова, санкційна політика — це зараз те, над чим постійно ведеться робота.

“Україна тут надзвичайно проактивну позицію займає. Комісія Єрмака-Макфола і багато інших прикладів — це те, що робиться. І, звичайно, багато треба підштовхувати”, — зазначив він.

Водночас Андрій Юсов каже, що об’єктивно у санкціях є шпарини.

“Є країни, які не підтримали санкції ЄС та США. Це означає, що вони можуть щось купувати, а потім якісь фірми-прокладки подадуть це як товари подвійного призначення. Спрощено дуже, але ті пральні машинки, які потім потрошать і потім забирають щось, що може бути використано для ВПК. Зрештою є банальна чорна контрабанда. Росія — держава-контрабандист №1”, — пояснив він.

Однак це цілком не задовольняє потреб Росії.

“Говорячи про пряму військову підтримку, насправді є не так багато країн, які готові повноцінно це втілювати в життя. Навіть якщо ми говоримо про такі держави, як Іран, це зовсім не те, що хотіла б отримати путінська Росія”, — зазначив Юсов.

За даними ГУР, наразі інформація про надходження до РФ ракет з Ірану не підтверджена.