Європейський Союз: пліч-о-пліч з Україною!

17:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Від початку російської агресії 24 лютого 2022 року країни-члени та фінансові установи ЄС мобілізували понад 19 мільярдів євро фінансової, гуманітарної, надзвичайної та бюджетної підтримки для України, а наразі готується пакет додаткової макрофінансової допомоги на суму до 3 мільярдів євро. Допомога скеровується на гуманітарні цілі, заходи цивільного захисту, макрофінансові потреби та на безпекову сферу.

Гуманітарна допомога – мабуть, найбільш зрозуміла і відчутна у реальному часі для людей. І для тих, хто змушений покинути свій дім через війну, і для тих, хто залишився, але потерпає від браку елементарних речей, продуктів, води. Ніхто, мабуть, не міг передбачити, що ці потреби будуть такими великими і виникнуть одночасно чи не в усіх регіонах України – як мало хто думав, що росія у ХХІ столітті, в центрі Європи, розпочне таку масштабну та антилюдську війну на знищення.

Мільйони людей, які стали біженцями, та сотні тисяч тих, хто їх прийняли, потребували допомоги як в Україні, так і в країнах ЄС.

Європейський Союз невідкладно ухвалив рішення про скерування 335 мільйонів євро на програми гуманітарної допомоги в Україні, які реалізують партнери на місцях. Це міжнародні організації та партнерські проекти, а також громадські організації.

Разом з тим, 66 200 тонн натуральної допомоги на суму 425 мільйонів євро доправлено в Україну через Механізм цивільного захисту ЄС, включаючи медичне та спеціалізоване обладнання на суму понад 24 мільйони євро, 330 мільйонів євро – для задоволення безпосередніх потреб внутрішньо переміщених осіб, а також на підтримку незалежних ЗМІ та громадянського суспільства.

Проєкти ЄС, які діяли в Україні до 24.02.22, скерували свої кошти – а це 185 млн євро – на покриття найнагальніших потреб українців на місцях.

Така синергія дозволяє полегшити ситуацію та створити гідні умови для життя, роботи, навчання. Для цього ЄС скеровує фінанси та ресурси, допомагаючи постійно і повсюдно.

Про два такі приклади ми розкажемо нашим читачам.

Громадська організація “Велика ідея”. Його представниця Людмила Зубарєва розповіла про грантовий конкурс в рамках фінансування ЄС під назвою «Інституційна підтримка організацій громадянського суспільства для посилення спроможності масштабувати підтримку людей, що постраждали від війни» (EU2022).

Його мета – масштабувати роботу ГО «Велика ідея» за напрямком забезпечення гуманітарною допомогою осіб, що постраждали від бойових дій на території України, підвищити якість надання таких послуг шляхом регіонального розширення, сприяти інституційному розвитку ГО «Велика ідея».

Основний проект організації – Міжнародний волонтерський логістичний центр «МАРЛОГ» наразі співпрацює з понад десятьма країнами світу та залучає гуманітарну допомогу для України, забезпечує доставку гуманітарних вантажів до потребуючих українців по всій території, підконтрольній Україні.

– Є структури, з якими ми щільно працюємо, передаємо туди гуманітарну допомогу за офіційними запитами, а в подальшому вони розподіляють надану допомогу серед тих, хто найбільш її потребує і звітують нам. Гуманітарка, про яку йдеться, це предмети гігієни, харчування, медичні засоби для українських героїв, які зараз воюють на фронті, для людей, які залишилися на окупованій території. Відправляємо все це до шпиталів, лікарень. Наша ГО знаходиться на Волині, і ми працюємо з перших днів від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, – розповіла Людмила Зубарєва.

Вона також перелічила організації, з якими “Велика ідея” співпрацювала та передавала допомогу в Миколаєві та області: це ГО “Молодь – майбутнє нації”; Миколаївський дослідницько-аналітичний центр; ГО “Шалені мурахи” (м. Миколаїв).

Про роботу Благодійного фонду “Клуб Добродіїв” розповіла Марія Артеменко. Під час війни “Клуб Добродіїв” тримає фронт допомоги дітям і діє в двох напрямках. Перший – це термінова допомога сім’ям з дітьми, які опинились на межі виживання (фонд отримує десятки тисяч запитів, більшість – це справжній крик відчаю!). Другий напрямок – організація дозвілля для дітей та підлітків.

Щоб почати залучати кошти від міжнародної аудиторії, потрібна комунікаційна основа іноземними мовами – лендінг, відео, презентації і брошури англійською і іспанською мовами. Якісно підготовлена, ця основа буде тими 20 відсотками вкладень, які дадуть 80 відсотків результату в подальшому залученні коштів від міжнародних приватних донорів і організацій, іноземного бізнесу.

– Ми, згідно з всеукраїнською програмою помочі, допомагаємо по всій Україні. У нас є напрямок екстреної допомоги родинам з дітьми – відправляємо її “Новою поштою” по всій Україні. Тобто, прицільно у нас немає допомоги для Миколаївської області, але є велика вірогідність того, що серед тієї кількості родин, яким ми допомагаємо (а їх – до 30 тисяч), є і миколаївці, – впевнена Марія Артеменко.

Що ж, ми бачимо як допомога від європейців на практиці потрапляє до нашого міста і регіону. Тим часом країни Євросоюзу рішуче налаштовані надалі продовжувати надавати підтримку українським партнерам та посилювати їхню спроможність у подоланні викликів, спричинених війною, на шляху до членства України в ЄС.