Європейський інвестиційний банк схвалив додатковий кредит для покращення водопостачання та водовідведення в Миколаєві

10:50

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Для покращення водопостачання та водовідведення в Миколаєві 13 квітня Європейський інвестиційний банк схвалив місту додатковий кредит у розмірі 20 млн євро. Фінансування надається у межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України (ПРМІУ) і допоможе Миколаєву завершити процес реконструкції та покращення систем водопостачання міста.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Поточні роботи включають реконструкцію водоочисних споруд у Миколаєві, реконструкцію та підвищення ефективності першої черги водопровідної насосної станції “Миколаївводоканалу” та будівництво сховища для довгострокового зберігання осаду на Миколаївських очисних спорудах.

“Ми вдячні європейським партнерам, таким, як ЄІБ та ЄС, за непохитну підтримку та допомогу у покращенні нашого міста та підвищенні якості основних послуг. Злагоджена робота команди технічної допомоги та “Миколаївводоканалу” є ключовою для безперебійного розвитку проєкту”, — сказав міський голова Олександр Сєнкевич.

Основна мета проєкту — відновити міську інфраструктуру водопостачання та забезпечити миколаївців надійним чистим водопостачанням, а також відновити каналізаційні споруди. Старі водяні насоси на насосній станції водопостачання першої черги замінять на більш енергоефективні.

“У межах ПРМІУ та у координації з нашими українськими партнерами, ми прагнемо забезпечити безперебійне та надійне постачання чистої води для Миколаєва та модернізувати очисні споруди міста з максимальною енергоефективністю. Ми раді позитивно впливати на міста та громади по всій Україні, і ми продовжуватимемо наші зусилля в цьому напрямку”, — розповів голова представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон.

Станом на 14 квітня тендерний процес відновлюється та ведуться переговори щодо контракту, щоб забезпечити швидкий початок впровадження проєкту, який дозволить подолати нагальні проблеми нестачі води, спричинені військовими діями.