Європейські астронавти закликали ЄС створити власний космічний корабель, щоб не залежати від Росії та США

7:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Європейські астронавти, космос, дослідження, наука, космічний корабель, ракета, новини, Європа, ЄС, астронавти, Европейские астронавты, космос, исследования, наука, космический корабль, ракета, новости, Европа, ЕС, астронавты

Хоча європейські астронавти літають у космос із 1978 року, десятиліттями їм доводиться бути пасажирами на російських та американських кораблях — Європа не має власних та залежить від інших країн. Європейський підрозділ Асоціації досліджень космосу, до якого входять понад 45 астронавтів з ЄС, опублікував маніфест, звернений до влади та розміщений учора на сайті Європейського космічного агентства (ESA), передає «ТОнеТО».

У документі заявляється, що лідери Євросоюзу мають швидко вирішити, чи континент має намір прискорити свої спроби залишитись на провідних позиціях серед «космічних» держав.

– Хоча Європа все ще перебуває на передньому краї багатьох космічних починань, таких як спостереження за Землею, навігація та космічні науки, вона відстає в областях, що мають все більше стратегічне значення: досліджень і транспортування в космосі. ВВП Європи можна порівняти з показниками США, але її спільні інвестиції в дослідження космосу не досягають навіть однієї десятої від витрат NASA, — констатується в маніфесті.

Як заявляє організація, у Росії є «Союз», у Китаю – «Шеньчжоу», а у NASA – кораблі Crew Dragon, що розробляються SpaceX, крім готуються прем’єр кораблів Orion і розробленого Boeing Straliner. Протягом найближчих двох років власний проект має намір продемонструвати й Індія.

На думку представників Асоціації дослідників космосу, відсутність власних кораблів не просто змушує покладатися на забаганки партнерів, включаючи Росію, NASA та приватних космічних перевізників. Літаючи на кораблях SpaceX, Євросоюз лише збагачує суперників із космічних перегонів.

– Якщо ми пропустимо шанс змінити status quo, ми будемо змушені закуповувати транспортування людей у ​​космосі в інших суб’єктів, без жодних гарантій, що наші потреби та цінності будуть у пріоритеті, – заявило агентство та закликало не повторювати минулих помилок, які призвели Євросоюз до залежно від постачання енергоносіїв та інформаційних технологій.

Крім того, бездіяльність позначиться на промисловій конкурентоспроможності, причому гроші європейських платників податків будуть витрачатися на благо закордонних суперників.

Маніфест опубліковано дуже вчасно — новий глава Європейського космічного агентства Джозеф Ашбахер (Josef Aschbacher) просуває багато амбітних програм, а тепер закликав на допомогу впливову команду — десятки європейських астронавтів, фактично задіявши адміністративний ресурс.

Документ з’явився 16 лютого, коли ESA проводило саміт у Тулузі, під час якого обговорювалися стратегічні питання освоєння космосу та боротьба зі змінами клімату. Серед спікерів був і президент Франції Еммануель Макрон (Emmanuel Macron), а також інші впливові особи. Не виключено, що остаточне рішення про створення власного корабля ЄС буде ухвалено під час зустрічі Ради міністрів у Парижі у листопаді поточного року — саме там складатимуть кошторис витрат на майбутнє.

Якщо гроші будуть виділені, залишиться вирішити ще чимало важливих питань – від того, якою ракетою-носієм здійснюватиметься доставка – старою Ariane 6 або новою, до того, які держави відповідатимуть за будівництво корабля, на розробку, будівництво та тестування якого можуть піти десятиліття. .