Європарламент закликав готувати переговори щодо вступу України до ЄС

18:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій висловив свої очікування від саміту ЄС – Україна, який відбудеться у Києві 3 лютого. Документ підтримали 489 нардепів, проти – 36, утрималися – 49, повідомляється на сайті ЄП у четвер, 2 лютого.
Зокрема, щодо перспективи членства України в ЄС, документ вимагає, щоб Євросоюз “працював над початком переговорів про вступ і підтримував дорожню карту з викладом наступних кроків для забезпечення приєднання України до єдиного ринку ЄС”.
При цьому євродепутати нагадали, що “вступ – це процес, що ґрунтується на досягненнях і включає дотримання відповідних процедур і виконання пов’язаних з ЄС реформ і критеріїв”.
Вони закликали владу України “якнайшвидше провести суттєві реформи, щоб країна прийшла у відповідність до критеріїв членства в ЄС”.
Також резолюція наголошує на необхідності посилення підтримки України. Держави-члени ЄС мають “збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надання зброї, але також надати необхідну політичну, економічну, інфраструктурну, фінансову та гуманітарну підтримку”.
У документі міститься заклик приділити першочергову увагу на майбутньому саміті ЄС – Україна комплексному пакету заходів для відновлення України. Він має бути спрямований на надання допомоги та відновлення країни у короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективах. Така підтримка, на їхню думку, допоможе стимулювати економічне зростання в Україні після завершення військових дій.
Оцінюючи потреби України у відновленні, резолюція повторює заклик Європейського парламенту використати заморожені у Європі російські кошти, включаючи активи бізнесменів РФ.