“Ясень” чи “Оскар”: росія могла відправити до Середземного моря атомний підводний човен

17:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Росія могла відправити атомний підводний човен до Середземного моря. Такі підводні човни є найпотужнішим і витривалішим засобом ВМФ Росії.

На тлі втрат військово-морського флоту РФ у війні проти України такі човни можуть стати для Кремля козирем. Тепер атомний підводний човен РФ, схоже, «грає у хованки» із силами НАТО в Середземному морі, пише Naval News.

Нарощування сил російського флоту у Чорному морі у рамках вторгнення в Україну загальновідоме. Менш активно обговорюється пов’язане з цим нарощування сил РФ у Середземному морі, яке розглядається як зовнішній захист для операцій у Чорному морі. Згідно з російською доктриною, це може бути частиною стримування участі НАТО у війні.
Тепер, здається, до «стратегії стримування» додався атомний човен. Експерти видання Naval News бачать вагомі ознаки того, що російський ударний підводний човен або підводний човен з крилатими ракетами діє поблизу Італії.

Скільки часу цей підводний човен там розміщений, невідомо. Найпростішим поясненням є те, що РФ відправила корабель туди, щоб замінити крейсер Маршал Устинов, який залишив Середземне море 24 серпня. Поки «Маршал Устинов» курсує між Сполученим Королівством та Ірландією, інший підводний човен РФ міг вирушити до Середземного моря. У певному сенсі цей крейсер призначений відволікати увагу.

Але увага НАТО, ймовірно, перейшла саме на новий підводний човен.
Що це за підводний човен, поки невідомо. І цілком можливо, що інформація ніколи не дійде до відкритих джерел. Експерти видання Naval News припускають, що це може бути підводний човен з ядерною установкою. Росія вже розгортала атомні підводні човни в Середземному морі, але не часто. У нинішньому контексті це пов’язано із війною проти України. Нещодавня напруженість між Сербією та Косово відіграє свою роль.

Видання Naval News зробило кілька припущень щодо типу підводного човна. Це може бути атомний ударний підводний човен. Основним видом підводних човнів на службі флоту РФ є клас «Акула», але є також класи «Сьєрра-I/II» та «Віктор-III».
Раніше військові аналітики вже виявляли вказівки на те, що російський ударний підводний човен оперував у Середземному морі. Це було незвичайно, і, враховуючи часові рамки, цей човен, мабуть, уже відплив.

Або РФ могла відправити до Середземного моря підводний човен класу «Оскар-II». Незважаючи на те, що це старіші моделі, вони все ще є потужною платформою для боротьби з авіаносцями.
Також це може бути підводний човен класу «Ясень». Такі човни несуть сучасніші крилаті ракети, здатні виконувати як протикорабельні, і наземні місії. Вони також тихіші і вважаються більш потужними. Багато в чому такий клас є найбоєздатнішим у російському флоті.

Росія вже має в Середземному морі дві субмарини класу Improved-KILO. Вони знаходяться на базі ВМС Росії у Сирії. Хоча такі човни можуть бути озброєні протикорабельними та ударними крилатими ракетами «Калібр», вони більш обмежені за атомні підводні човни. Дві субмарини були розгорнуті в Сирії ще до вторгнення РФ в Україну, і тепер багато часу проводять у порту.

Більше інформації може вийти поверхню. Але, як і багато іншого у підводному світі, деталі можуть залишатися невловимими, резюмує видання.

Фото ілюстративне.