Японія пообіцяла “рішучу” відповідь Кремлю за агресію щодо України

14:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Япония, Токио

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда й президент США Джо Байден вирішили продовжити тісну співпрацю, спрямовану на запобігання вторгненню Росії в Україну. Сторони підтвердили, що разом із союзниками й партнерами шукатимуть способи застосування “жорсткої відповіді на будь-яку агресію” у бік української держави.

Домовленості було досягнуто на переговорах політиків, які у форматі відеоконференції відбулися 21 січня, передає Reuters. На них негативно відреагували в РФ, сприйнявши це за “намагання погрожувати” їм і попередивши японців про наслідки.

Зазначається, що 80-хвилинна віртуальна бесіда Байдена та Кісіди була їхньою першою офіційною зустріччю на найвищому рівні. Американський лідер повідомив японському прем’єру про свій намір вирушити до Японії наприкінці весни, коли азіатська країна планує провести у себе зустріч “четвірки” – очільників країн Індо-Тихоокеанського регіону, яка також включає Австралію та Індію.

Обидва політики підтвердили намір двох країн працювати разом для створення миру без ядерної зброї. А на посилення напруженості через нарощування військової могутності РФ біля кордонів з Україною Байден і Кісіда також зобов’язалися тісно співпрацювати, аби стримати російську агресію проти сусідньої держави.

Згодом офіційний представник США у коментарі ЗМІ наголосив, що, на його думку, Вашингтон і Токіо “дуже близькі щодо викликів, які Росія ставить перед Україною”. За його словами, японський лідер ясно дав зрозуміти, що його країна “повністю підтримуватиме” Штати в цьому питанні.