Янголи у бібліотеці: захист та любов

8:01

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Янголи-охоронці приходять у наше життя, коли ми найбільше того потребуємо. Під час лихої години споконвіку майстрині власноруч створювали оберегових янголів, аби вдихнути у небесні створіння свою любов, мрії та надії. Їх виготовляли для себе або ж для найдорожчих людей, яким був потрібен потужний захист.
16 березня у Центральній бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького  при підтримці простору “Вільна” відбувся майстер-клас з виготовлення оберегової ляльки-мотанки”Янгол-охоронець”.
Для навчання бажаючих Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса” запросила миколаївську майстриню Світлану Бойкову-Калюжну.
Заняття розпочалося з перегляду авторських робіт пані Світлани, аби зрозуміти основні тонкощі виготовлення традиційної “мотанки”. Про це розповіла очільниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.
“Під час творчого процесу учасниці дізнавались цікаві факти про оберегову ляльку: звідки пішла назва “мотанка”, її функції та символічне значення, особливості використання й традиції її створення.

Вперше в арт-локації панувала повна тиша. Юні та дорослі майстрині мотали янголів, замислившись про сокровенне. Дехто з дівчат вирішив подарувати янгола-охоронця своїй дитині або мамі. Деякі янголятка  висітимуть біля ліжка, щоб господарям оселі наснилися мирні сни. Інші учасниці вирішили віднести своїх янголів до церкви і запалити свічку за здоров’я наших захісників та мир в Україні”.