Янголи Сергія Помяна… символи тепла, Божого захисту й допомоги

14:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Саме янголи, безтілесні духовні створіння, служать Богові і людям. Вони супроводжують людину від самого початку її життя, покликані допомагати та оберігати. Тому в народі їм завжди приділялась особлива увага. Образи янголів майстерно зображували митці – вишивали, малювали, вирізували, виліплювали, виплітали тощо. Здавна існували певні канони зображення янголів, але кожен майстер намагався привносити своє особисте бачення, свої відчуття.

В святкові дні пропоную вам познайомитися з дивовижною людиною, чиї Янголи розлітаються по всій Україні, аби оберігати її і стояти на захисті. Це миколаївський художник СЕРГІЙ ПОМЯН.

Сергій народився у Тирасполі в 1967 році. У 1979 вступив до художньої школи імені А. Фойницького (м. Тирасполь), згодом навчався в Одеському державному художньому училищі імені М.Б. Грекова, спеціалізація – “Дизайн, художнє оформлення”.

Переїхавши до Миколаєва, долучився до створення іконописної майстерні “Небо на землі”. З 2004 по 2009 рік працював в ній головним художником. Традиційні техніки іконопису та реставрації дозволила пану Сергію вивчити на практиці старовинні методи роботи. Відчути і зрозуміти взаємозв’язок між абстракцією та фігуративним мистецтвом, традиціями й сучасністю. В процесі творчого пошуку стиль художника змінювався, від канонічних зображень іконографії до більш вільних та сучасних форм вираження.

Роботи Сергія Помяна увійшли до виставкових експозицій в Україні та за її межами. Перша персональна виставка була презентована у 2013 році в м. Пулави ( Польща), у 2015 році – відкриття “персоналок” в Лондоні та Польщі.

На сьогодні Янголи залишилися головною темою у творчості художника. Небесні гості, вісники надії і захисники міста – вони виконують важливу місію! Особливо сьогодні, коли Миколаїв став форпостом Півдня, стримуючи чорну навалу війни. Наше місто стомлене та поранене, небо подряпане слідами від ворожих ракет, вулиці спотворені масовими вибухами, в повітрі відчувається запах диму, примусове занурення у суцільну темряву…

Це саме той період, коли небесні Янголи відклали свої небесні арфи та лаврові вінки, а до рук взяли ліхтарики, аби в кожний дім українців доставити світло й тепло. Аби освітити шлях нашим воїнам, зігріти їх і зміцнити віру в Перемогу.

Під час повномасштабної війни, зустрічаючи наших відважних захісників в місті, на пікапах у пильних берцях, втомлених та всеодно нескорених, вдивляючись у їхні обличчя… художнику залишалося тільки відобразити побачені живі обличчя у своїх мініатюрах.

Ці Янголи на картинах – справжні земні охоронці нашого Миколаєва, нашої України, єдності та Миру. Це звичайні хлопці з надзвичайною силою волі, сміливістю й відданістю обраній справі! Це непереможні захісники України! Слава нашим Героям!

Валентина Кривцова,

 голова Культурно-мистецької асоціації “Арт-спокуса”.