Як відбувається наступ ЗСУ у Харківській області. Інформація взята з відкритих джерел

13:43

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

За словами українських офіцерів, які безпосередньо беруть участь у наступі, першими йдуть механізовані групи прориву. Після прориву оборони на конкретній ділянці ці ж групи ведуть бій, а до них підтягуються підрозділи другого ешелону, щоб розширити прорив і обрушити оборону на всій ділянці. У цей момент вперед йдуть диверсійно-розвідувальні мобільні групи, які вже назвали мото-кочівниками.

На БМП та колісних бронеавто ці групи йдуть вперед на 5-10 кілометрів, повертаючись назад, якщо зіткнулися з міцним опорним пунктом чи позиціями ЗС РФ.

Зібрана мото-кочівниками інформація про противника передається групам прориву, які, спираючись на ці відомості, рухаються в глиб захопленої РФ території.

Населені пункти намагаються оминати, щоб не зазнавати зайвих втрат і не витрачати час. Російські підрозділи у цих населених пунктах або намагаються відійти і пробитися до своїх, або здаються, або, якщо вони не мають зв’язку і наказів, розходяться дрібними групами.

Передові частини ЗСУ швидко просуваються вперед. Розставляти прапори їм ніколи. Іноді це робиться, іноді ні. За передовими частинами йде другий ешелон, в якому, крім армії, багато підрозділів військової поліції. Вони й заходять у залишені населені пункти, проводять зачистку, вступають у короткі бої з російськими загонами, що загубилися або покинуті. І вже після зачистки на якомусь видному місці ставиться прапор і фотографії з ним потрапляють у мережу.

Тому фото з прапорами в селах на захід від Куп’янська, Ізюму, на південь від Вовчанська – не означають, що ці населені пункти звільнили щойно. Значать вони лише одне – у армії, що наступає, тільки зараз дійшли руки до прапора.

У багатьох населених пунктах, звільнених ЗСУ останніми днями, періодично починаються перестрілки. Пов’язано це з тим, що десятки дрібних загонів ЗС РФ, НМ ЛДНР та Росгвардії, забуті власним командуванням та позбавлені зв’язку, намагаються пробитися на схід чи на південь та вийти до своїх. Багато хто йде вздовж доріг та виходить на українські блокпости, потрапляють під вогонь. Одні здаються, інші намагаються пробитися в обхід, треті йдуть напролом. Все залежить від здібностей та досвіду російських офіцерів, які командують цими загонами.

Джерело: @Kharkiv_Lifebot