Як в Україні можна відшукати зниклих безвісти?

17:57

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Щодня від початку війни в Україні зростає кількість людей, яких безрезультатно розшукують рідні. Миколаївська обласна державна адміністрація пропонує громадянам кілька різних способів, як найкраще розшукати людей.

№1: Гаряча лінія

Дієвий посіб звернутися на на гарячу лінію уповноваженої з прав людини 📞0800 50 17 20. Працює цілодобово. Представники омбудсмена є майже в усіх областях і вони весь час на контакті із різними службами на місцях. Що можуть виїхати на місце проживання зниклого безвісти чи дізнатися в базах міграційної служби – раптом, людина перетинала кордон. Також працює сайт https://www.ombudsman.gov.ua/.

№2Національне бюро пошуку зниклих безвісти
Цілковито нова державна структура https://nib.gov.ua/uk/. Головне тут – короткий номер 📞1648. Тут можна дізнаватися про долю не лише цивільних, але й військовослужбовців. Служба теж на контакті з усіма органами влади. Бажано мати якомога повнішу інформацію – фотографію, рік народження, місце проживання, особливі прикмети. Кожна деталь надважлива.
№3: Telegram-канал «Пошук зниклих»
Telegram-канал «Пошук зниклих» https://t.me/poshuk_znyklyh для отримання інформації про дорослих та дітей, з якими втрачено зв’язок, створила команда людей на чолі з телеведучою Катею Осадчою. для отримання інформації про дорослих та дітей, з якими втрачено зв’язок. Тут оперативно можна знайти інформацію про дітей, яких знайшли, та дітей, які загубилися. Також за допомогою пошукової бази можна знайти дорослих, зв’язок із якими було втрачено.
№ 4: Чат-бот Telegram «Знайди рідних»
Для пошуку зниклих під час війни також використовують чат-бот «Знайди рідних». Посилання на нього https://t.me/Family_Search_bot.
Також чат-бот додатково містить відеоінструкцію користування https://www.youtube.com/watch?v=q4OSwaQ5xrs
Чат-бот створено у взаємодії з «Міжнародна асоціація кібербезпеки», «Центром Методик та Координації Криптографічного розвитку», міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» та за підтримки Уповноваженого Президента України з питань волонтерської діяльності.
№ 5: Сайт для пошуку
Також українці Роман Маков’як та Надія Андрєєва створили сайт «Шукаю» для пошуку земляків, з якими втратився зв’язок під час російсько-української війни https://cutt.ly/3FRMZoZ. Насамперед ідеться про зниклих безвісти в Маріуполі, Харкові й Києві. Сайт доступний чотирма мовами – українською, англійською, німецькою та російською.