Як у Миколаєві працюють центри соцзахисту

13:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У територіальних центрах соцзахисту Миколаєва роздають гумдопомогу і створили прихистки для людей, які втратили житло внаслідок обстрілів. Станом на 15 жовтня розгорнуто 45 місць, – інформує Суспільне Новини.

Директор департаменту праці і соціального захисту Сергій Василенко говорить, що в приміщеннях центрів соцзахисту вже обладнали санвузли, кухні, подекуди є телевізори.

“Розгорнуто 45 місць в наших територіальних центрах в кожному з районів нашого міста. Ми розгорнули 15 місць в нашому геріатричному будинку милосердя імені Святого Миколая”, — каже він.

Очільник департаменту розповідає про алгоритм звернення громадян, які втратили житло внаслідок обстрілів.

“Звертатися з заявою до нас на директора департаменту. Заступник міського голови буде її візувати. Ми будемо дивитися документи, які будуть підтверджувати, що у них зруйновано житло. Але, якщо ми знаємо, що сьогодні прилетіла ракета, і сьогодні люди залишилися без житла, ми не будемо чекати документів”, — пояснив Сергій Василенко

Також готується ще одна будівля, де буде розгорнуто додатково 30 місць, говорить Сергій Василенко. В планах – розбудова трьох гуртожитків, в яких сукупно буде 500 місць, повідомив кореспондентам Суспільного заступник міського голови Анатолій Петров.

Переселенцям в терцентрі соцзахисту видають теплі речі з початку повномасштабної війни. Одягом центр забезпечує міська влада і небайдужі миколаївці.

“Кожен громадянин-переселенець приходить двічі на тиждень, коли він отримує у нас продуктовий набір, він заходить до нас на пункт і може обрати все, що йому потрібно”, — розповіла завідуюча відділенням Світлана Гайдар.

В територіальному центрі соціального захисту також роздають продуктові набори за програмою ООН: 15 кілограмів рису і пляшку олії для містян і внутрішньо переміщених людей. Допомогу видають вже місяць.