Як безхатьки виживають під час війни у Миколаєві

15:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

З початку повномасштабного вторгнення Миколаївський центр соціальної реабілітації “Відновлення” приймає людей, які опинилися в складних життєвих обставинах через війну. Станом на перше лютого тут мешкають 94 людини. З них двоє мають статус ВПО, ще десятеро виїхали з деокупованих територій, але не оформлювали статус через відсутність документів.

“Це люди, у яких взагалі немає документів і статус вони собі оформити не можуть. Але фактично вони з деокупованих територій Миколаївської і Херсонської областей. В них немає житла, це переважно люди з сіл і виїхати вони нікуди не можуть, немає за що, документів немає, тому вони поки що перебувають у нас. Вони фактично такі самі бездомні люди, з розбомблених сіл”, — розповідає директор “Відновлення” Володимир Тимошенко.

У Центрі люди отримують харчування, психологічну підтримку, одяг, допомогу з оформленням документів. Усього тут 110 ліжкомісць, проте мають розкладачки на випадок збільшення кількості людей. Бездомні можуть лишатися тут поки не знайдуть інший прихисток чи житло. Центр приймає і чоловіків, і жінок.

Через велике скупчення людей директор Центру реінтеграції переживав щодо російських обстрілів. Каже: “Бог вберіг”, — адже боєприпаси падали переважно в поля.

“Пережили як і всі в Миколаєві. Дуже переживали через те, щоб не було “прильотів”, бо наш Центр розташований за містом, це окрема будівля, де багато людей. Як ми знаємо, по місту були влучання саме по таких об’єктах соціальної сфери, школах, дитячих садках, гуртожитках. Тому ми дуже боялися, що прилетить і нам, але, Слава Богу, обійшлося”, — каже керівник закладу.

“У нас близько ста людей, з яких 25 інвалідів. Як їх евакуювати — це була проблема. Ми і зараз не знаємо, що з ними робити, якщо чесно. Але я сподіваюся, що нічого не станеться. В нас були автомобілі, якими можна було евакуювати, але куди? На жаль, місця такого не знайшлося в Україні. Це дуже велика проблема була і наразі ця проблема лишається”, — розповів Володимир Тимошенко. (Фрагмент статті з видання “Суспільне. Новини”).

На фото: гуманітарна допомога мешканцям центра “Відновлення”.