“Я боюся за свободу тих, хто молиться” — Папа Римський про заборону в Україні релігійних установ, пов’язаних з РФ

19:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Папа Римський Франциск 25 серпня прокоментував новий український закон про діяльність релігійних організацій, що керуються з Росії. Він закликав, щоб жодну християнську церкву не забороняли — прямо чи опосередковано.

Заяву Папи оприлюднив інформресурс Ватикану Vatican News.

У своїй промові після молитви “Ангел Господній” Франциск висловив занепокоєння стосовно рішення Києва заборонити православну церкву, пов’язану з Московським Патріархатом.

“Я продовжую зі скорботою стежити за бойовими діями в Україні та Російській Федерації, і, думаючи про закони, ухвалені останнім часом в Україні, я боюся за свободу тих, хто молиться, тому що той, хто по-справжньому молиться, завжди молиться за всіх”, — ідеться в заяві понтифіка.

За його переконанням, людина не чинить зла, якщо молиться. Франциск закликав дозволяти тим, хто хоче молитися, робити це “в тій Церкві, яку вони вважають своєю”.

“Будь ласка, нехай жодна християнська Церква не буде скасована прямо чи опосередковано: Церкви не можна чіпати”, — підсумував він.

Закон про регулювання діяльності релігійних організацій

20 серпня Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у Росії. 24 серпня його підписав президент України Зеленський. Згідно з новим законом, такі організації мають припинити свою діяльність в Україні.

Закон про регулювання діяльності релігійних організацій має унеможливити діяльність церков, які керуються державою, яка здійснює агресію проти України, тобто — Росією.

Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення — ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.

Раніше, в ефірі телемарафону, спікер парламенту Руслан Стефанчук розповів, що релігійним організаціям після рішення комісії дадуть 9 місяців, щоб порвати зв’язки з Росією.

Якщо зв’язки з країною-агресором не будуть припинені, ДЕСС подасть на цю конкретну юридичну особу позов до суду, який і матиме право ухвалити рішення про заборону.