WSJ: Росія в обмін на дрони постачає Ірану кіберзброю

9:57

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

США отреагировали, США, Иран, космос, ракеты, Госдеп, новости, Іран, ракети, новини

Росія допомагає Ірану розширити можливості цифрового спостереження. В обмін отримує дрони-камікадзе та інше озброєння. Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal

Іран, за словами офіційних осіб США та Ірану, продав Росії безпілотники для використання в Україні, погодився надати Москві ракети малої дальності та відправив танкові й артилерійські снаряди на поле бою. Разом з тим Тегеран шукає кібердопомоги – запитує про десятки елітних російських ударних вертольотів і реактивних винищувачів, а також про допомогу в програмі ракет дальнього радіуса дії.

Росія та Іран ще два роки тому підписали угоду про кіберспівпрацю, яка, за словами аналітиків, була зосереджена в основному на мережах кіберзахисту. У минулому Москва довго опиралася обміну цифровими наступальними можливостями з Іраном, побоюючись, що вони згодом будуть продані в даркнеті. Та з початку війни Росія надала Ірану засоби зв’язку та спостереження, а також пристрої для підслуховування, сучасні фотопристрої та детектори брехні, повідомили джерела, знайомі з цим питанням.

“Москва, ймовірно, вже поділилася з Іраном більш передовим програмним забезпеченням, яке дозволить йому зламувати телефони та системи супротивників. Російська влада визначила, що вигоди від розвитку військових відносин з Іраном переважують будь-які недоліки”, – пише видання.

Згідно з документами, опублікованими Citizen Lab, дослідницьким центром університету Торонто, російська PROTEI Ltd почала надавати програмне забезпечення для інтернет-цензури іранському постачальнику мобільних послуг Ariantel. До речі, PROTEI Ltd має контракти з Міноборони Росії.