Час не стоїть на місці. Все змінюється, і ми теж. Не варто боятися змін. А щоб змінюватися на краще, необхідні дії. У Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна навіть постійні виставки постійно оновлюються та доповнюються новими експонатами, або новими відкриттями.
Виставка індіанської культури “Індіанці прерій Північної Америки”, що експонується у Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна стараннями колекціонера Дмитра Валентиновича Єрьоменка, доповнюється оригінальними зразками, деякі з яких є унікальними – новими індіанськими головними уборами, предметами побуту та такими священними для індіанців атрибутами, як курильні священні трубки. Вони виготовлялися з червоного котленіту, який видобували індіанці в Міннесоті.
(Назва “Міннесота” походить від назви індійською мовою Дакота “Minisota”, що означає “каламутна вода”. У цьому штаті велика кількість озер, його називають “землею 10 000 озер”).
Трубки набивали диким тютюном, змішаним із червоною вербовою корою. Куріння цих люльок індіанськими вождями було священним дійством, тому що це завгодна богам жертва.
Окрім індіанських атрибутів на виставці представлено і ковбойську тематику, пов’язану з історією заснування Дикого Заходу. І ця колекція також поповнюється новими дуже цікавими експонатами.
Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна на хвилі мистецтва, яке виконує головне завдання – збирає, зберігає, вивчає.