Виробництво під землею. СБУ розкрила деталі виготовлення морських дронів

9:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Українські морські дрони – це унікальна розробка Служби безпеки України. Вони виготовляються на підземному виробництві на території України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови СБУ Василя Малюка.

Він заявив, що розробкою морських надводних дронів займається СБУ без участі приватних компаній. Спецслужбі допомагають цивільні інженери та IT-фахівці, а виробництво дронів знаходиться під землею.

“Виготовлення наших дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України. Сьогодні в процесі розробки і реалізації в нас дуже багато різних цікавих операцій, зокрема в акваторії Чорного моря. Обіцяю вам, це буде сюрпризом, особливо для наших ворогів”, – сказав Малюк.

Голова СБУ зазначив, що саме українські дрони атакували Кримський міст у липні 2023 року, а також корабель “Оленегорский горняк” і нафтовий танкер SIG.

За його словами, морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні, були названі SeaBaby, тобто “Морський малюк”. Вони обладнані бойовою частиною 850 кг. Безпілотники, які пошкодили російські кораблі, мали по 450 кілограмів бойової частини.

Малюк наголосив, що всі спецоперації СБУ є законними, а західні партнери не беруть участі в їх проведенні.