Викрадені українські діти повертаються додому з кримських таборів

10:38

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

31 дитину порятували від російських лап, – сьогодні британська газета The Daily Telegraph розповідає про рятувальну місію, в результаті якої діти, які пережили полон, воз’єдналися із своїми сім’ями.

Серед них була 13-річна Даша Ракк та її сестра-близнючка. Минулого року їх відправили з дому в Херсоні, тоді окупованому Росією, до літнього табору в Криму.

“Коли вони вперше сказали нам, що ми залишимося довше, ми всі почали плакати”, – розповіла Даша. «Вони сказали, що нас усиновлять, що ми отримаємо опікунів».

Матері з квітами чекали на тротуарі, поки під’їде непоказний автобус. Багато хто плакав, коли двері відчинялися і діти висипалися. Вони обіймали своїх маленьких синів і дочок і гладили їх по волоссю, здавалося, не наважуючись послабити обійми.

Мама Даші, Наталія, розповіла, що їхала через Польщу, Білорусь і Москву, щоб дістатися до своїх дітей у Криму, де підписала різні документи, які гарантували їм місце в автобусі рятувальної місії в Україну.

Вона описала радість від порятунку своїх доньок, а також страждання від неможливості повернути кожну викрадену дитину додому в Україну.

«Було боляче дивитися на залишених дітей, які плакали за парканом»…